[პარაფარიკაობა] სამივე სინჯის თითო მედალი
პიზაში დამთავრდა პარამოფარიკავეთა მსოფლიოს თასის გათამაშება. საქართველოს ნაკრებმა ირმა ხეცურიანი, ნინა თიბილაშვილი, გვანცა ზადიშვილი ფინალში ტაილანდის ნაკრებს აჯობა და ოქროს მედალი მოიპოვა. პირად პი
საქართველოს 20წლამდელთა ნაკრებმა რუსთავში საწვრთნელი მატჩი გამართა სამხრეთ აფრიკის ახალგაზრდულ ნაკრებთან. რადგან თამაში საწვრთნელი იყო, ჩვენმა გუნდმა თითო ტაიმი ორი სხვადასხვა გუნდით ითამაშა. პირველ
საქართველოს ჩემპიონატის მე15 ტურის ცენტრალური მატჩი ქუთაისში გაიმართა. ლიდერმა არესმა მესამეადგილოსანი ბათუმი მიიღო და 1733 დამარცხდა. შედეგად, ვინაიდან კიდევ ერთმა ქუთაისურმა გუნდმა, მეორე ადგი
ტრანსფერმარკტის ინფორმაციით, თბილისის დინამო პორტუგალიელ ვინგერს, როდრიგო რამუშს იმატებს. დედაქალაქელთა პოტენციური ახალწვეული 22 წლისაა. ის ბოლოს სომხური არარატ არმენიას ღირსებას იცავდა, სამშო
ფარიკაობაში შემთხვევით მოხვდა. 1973 წელს მშობლებმა ძმასთან ერთად ჩამოიყვანეს თბილისში მოქნილი, სხარტი ბიჭები არიან და იქნებ ტანვარჯიშში ივარგონო. რადგან ჯგუფში ადგილები შევსებული იყო, დროებით ფარიკა
თებერვალმარტის მიჯნაზე ესპანეთის ქალაქ მოსტოლესში ახალგაზრდა ძიუდოისტთა შორის ევროპის თასი გათამაშება გაიმართება, რომელიც 28 თებერვალს დაიწყება და 1 მარტს დასრულდება. საქართველო ტურნირში 33კაციანი გ
ოლივია კიოლბასა, ბელა ხოტენაშვილი, ალექსანდრა მალცევსკაია პოლონეთის ქალაქ ვროცლავში დამთავრდა სწრაფ ჭადრაკში პარტიისთვის 1010 წუთს პლუს ყოველი სვლისთვის 55 წამი ტრადიციული ტურნირი V
გერმანიის ქალაქ ლადენბურგში ჩატარებულ საერთაშორისო ტურნირში წარმატებით იჭიდავეს ჩვენმა გოგონებმა სიღნაღის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბოდბისხევიდან. იქ სულ 3 მონაწილე გამოდიოდა მწვრთნელ ჯონი ქვრივიშვილის ხ
უოტფორდმა მოუგებელი სერია დერბისთან საშინაო გამარჯვებით 20 შეწყვიტეს. ეს ედუარდ სტილის პირველი 3 ქულაა კრაზანების მთავარი მწვრთნელის პოსტზე. საბა გოგლიჩიძემ ზედიზედ მეორე მატჩი ჩაატარა სასტა
საქართველოს მშვილდოსან ქალთა ნაკრებმა ევროპის ჩემპიონატზე ვერცხლი მოიპოვა. ციკო ფუტკარაძის, გვანცა არჩვაძისა და სალომე ხარშილაძის ტრიომ ფინალი მოლდოვასთან გადასროლაში დათმო 45. შეგახსენებთ, რომ ეს
წყალტუბოს სამგურალის მთავარმა მწვრთნელმა, გიორგი ონიანმა, კლუბის ოფიციალურ გვერდთან თურქული შეკრება შაფასა. იმერულმა კლუბმა სამეზობლოში რამდენიმე საკონტროლო მატჩი გამართა მოუგო სომხურ ალაშკერტს
...ეს არ არის სენსაციური სათაურით ყურადღების მიქცევის მცდელობა, ეს არის ფაქტი გონიოს დამფუძნებელისა და პრეზიდენტის, დავით დოლიძის ცნობით, კლუბის საფეხბურთო აკადემიის გენერალურ მენეჯერად ბრუნო ფერნ
საფრანგეთი Ligue 2. სენტ ეტიენი ზურიკო დავითაშვილი ლავალი 21. დავითაშვილმა მე3 წუთზე პენალტით გახსნა ანგარიში და ლიგა 2ის მიმდინარე სეზონში გოლების მონაგარი 11მდე გაზარდა. ბოლო 2 თამაშში მან
თბილისში გრძელდება კადეტ და ახალგაზრდა მოფარიკავეთა ევროპის ჩემპიონატი. 21 თებერვალს 17წლამდელი სპორტსმენები სამივე დისციპლინაში იბრძოდნენ მედლებისთვის. შესანიშნავად იხმალავა საქართველოს ნაკრების წ
თბილისის დინამომ თურქული შეკრება დაასრულა. საქართველოს ყველაზე ტიტულოვანი კლუბი დამარცხდა დონეცკის შახტართან 27, ლატვიურ აუდასთან 01 და უკრაინულ ვერესთან 02, ხოლო ფრედ ითამაშა უზბეკურ
საქართველო 4230 ესპანეთი საქართველო 159 ნინიაშვილი, ტაბუცაძე მატკავა 53, თაფლაძე, კვესელაძე, მეტრეველი, აბჟანდაძე კახოიძე 63, აფრასიძე ლობჟანიძე 65 18 ახალაძე გოგინავა 53, კარკაძე
საქართველოს ნაკრების წევრი, ფრანგული მეცის ერთერთი ლიდერი, გიორგი წიტაიშვილი, იქაურ ეკიპს ხვიჩა კვარაცხელიას თაობაზე ელაპარაკა. მან თქვა, რომ ის და ხვიჩა ნამდვილი ძმებივით არიან. კვარაცხელია ნე
ისრაელის რანგით მეორე, ლეუმით ლიგის მორიგ ტურში ჰაპოელ აკრე გასვლით მატჩში რაანანას ჰაპოელს ეთამაშა და 12 დამარცხდა. ბოლო დროს აკრელები საშურ ფორმაში ვერ არიან, თუმცა ეს ვერაფრით აკნინებს ჩვენე
თბილისში 20 თებერვალს დაიწყო და ექვს დღეს გაგრძელდება კადეტ 17წლამდელები და ახალგაზრდა მოფარიკავეთა ევროპის ჩემპიონატი, რომელშიც კონტინენტის უძლიერესი ახალგაზრდა მუშკეტერები იბრძოლებენ მედლებისთვის
საფეხბურთო კარიერის დასრულების შემდეგ გიორგი ფოფხაძე ჩრდილში ყოფნას ამჯობინებს. საქართველოს ნაკრების ყოფილი მცველი საფეხბურთო მენეჯერია და ბევრ კარგ ტრანსფერში მონაწილეობდა, რაც ეროვნულ გუნდს წაადგა დ
ქუთაისის ტორპედომ კვიპროსში მოსამზადებელი პერიოდი დაასრულა, ხოლო გუნდის მთავარმა მწვრთნელმა დირკ შუსტერმა შეკრება შეაჯამა. კვიპროსში მოსამზადებლად კარგი პირობები გვქონდა. კმაყოფილი ვარ ამხანაგუ
იბერია 1999 მწვრთნელი გუგა ნერგაძე მოვიდნენ ღუდუშაური ტორპედო, ბართიშვილი კოლხეთი 1913 იჯარით, ზ. ნაჭყებია ზლინი, ჩეხეთი, გიუნაშვილი, ცხოვრებაშვილი ორივე კოლხეთი 1913, ბიძინაშვილი ტორ
ესპანური რასინგის მთავარმა მწვრთნელმა, ხოსე ალბერტომ, საქართველოს ნაკრების ფორვარდ გიორგი გულიაშვილზე ისაუბრა. ჩვენებურმა სანტანდერელთა შორის 5 მატჩი ჩაატარა და ჯერ გოლი არ გაუტანია. არადა, იყო იყო
ალიუნ უმარ ტალი და მოჰამედ კანტე გორის დილა კიდევ ორ ახალ ფეხბურთელს წარადგენს. საქართველოს თასის მფლობელმა და ეროვნული ლიგის ვიცეჩემპიონმა სენეგალელი და გვინეელი მოთამაშეები დაიმატა. დილა
უკრაინის პარალიმპიელთა ნაკრები ბოიკოტს უცხადებს 6 მარტს მილანო კორტინას თამაშების გახსნის ცერემონიალს. უკრაინის ეროვნული პარალიმპიური კომიტეტის მიერ გავრცელებულ განცხადებაში ნათქვამია უკრაინის პა
ივან გეცკო უკრაინული ფეხბურთისთვის ისტორიული ფიგურაა. სწორედ მან გაიტანა პირველი გოლი უკრაინის სანაკრებო ისტორიაში. ეს მოხდა 1992 წლის 29 აპრილს. მაშინ უკრაინელები სადებიუტო მატჩში უნგრელებთან დამარცხ
25 თებერვლიდან 1 მარტის ჩათვლით ალბანეთის დედაქალაქი ტირანა მუჰამედ მალოს სარეიტინგო ტურნირს უმასპინძლებს ჭიდაობაში, რომელშიც საქართველოდან ვაჟთა ორივე ნაკრები გამოვა ბერძენრომაელებიც და თავისუფალ
საქართველოს მორაგბეთა ნაკრები 21 თებერვალს, ავჭალის სარაგბო სტადიონზე, რაგბი ევროპის ჩემპიონატის მატჩში ესპანეთის ეროვნულ გუნდს დაუპირისპირდება. თამაში 15 საათზე დაიწყება. ჯგუფში პირველ ადგილზე გასუ
22 თებერვლიდან რუსთავი ldquoსასკოლო სპორტული ოლიმპიადისrdquo რეგიონულ ეტაპს უმასპინძლებს, სადაც ერთმანეთს ქვემო ქართლის მუნიციპალიტეტების ჩემპიონი გუნდები დაუპირისპირდებიან. თამაშების დაწყებამდე,
რა გუნდია ჩვენი მეტოქე საქართველოს ნაკრები ამ თემაში გარკვევის მცდელობაა წერილი, რომელიც უნგრულმა გამოცემა მანდინერმა Mandiner გამოაქვეყნა... სამწუხაროდ, ისევ შევხვდით ქართველებს. ეს