თბილისში გრძელდება კადეტ და ახალგაზრდა მოფარიკავეთა ევროპის ჩემპიონატი. 21 თებერვალს ასპარეზი 17 წლის ხმლით მოფარიკავეებს დაეთმოთ. შესანიშნავად იფარიკავა საქართველოს ნაკრების წევრმა გიორგი ურუშაძემ.
თბილისის დინამომ თურქული შეკრება დაასრულა. საქართველოს ყველაზე ტიტულოვანი კლუბი დამარცხდა დონეცკის შახტართან 27, ლატვიურ აუდასთან 01 და უკრაინულ ვერესთან 02, ხოლო ფრედ ითამაშა უზბეკურ
საქართველოს ნაკრების წევრი, ფრანგული მეცის ერთერთი ლიდერი, გიორგი წიტაიშვილი, იქაურ ეკიპს ხვიჩა კვარაცხელიას თაობაზე ელაპარაკა. მან თქვა, რომ ის და ხვიჩა ნამდვილი ძმებივით არიან. კვარაცხელია ნე
ისრაელის რანგით მეორე, ლეუმით ლიგის მორიგ ტურში ჰაპოელ აკრე გასვლით მატჩში რაანანას ჰაპოელს ეთამაშა და 12 დამარცხდა. ბოლო დროს აკრელები საშურ ფორმაში ვერ არიან, თუმცა ეს ვერაფრით აკნინებს ჩვენე
თბილისში 20 თებერვალს დაიწყო და ექვს დღეს გაგრძელდება კადეტ 17წლამდელები და ახალგაზრდა მოფარიკავეთა ევროპის ჩემპიონატი, რომელშიც კონტინენტის უძლიერესი ახალგაზრდა მუშკეტერები იბრძოლებენ მედლებისთვის
საფეხბურთო კარიერის დასრულების შემდეგ გიორგი ფოფხაძე ჩრდილში ყოფნას ამჯობინებს. საქართველოს ნაკრების ყოფილი მცველი საფეხბურთო მენეჯერია და ბევრ კარგ ტრანსფერში მონაწილეობდა, რაც ეროვნულ გუნდს წაადგა დ
კახა კაჭარავა ლელოსთან ინტერვიუში მრავალ საკითხს შეეხო თბილისის დინამოს და საქართველოს ნაკრების ყოფილმა თავდამსხმელმა ისაუბრა ჯვაროსნებისთვის ერთა ლიგის ახალ სეზონზე, ჩვენს შანსებსა და მეტოქეე
საქართველოს მშვილდოსან ქალთა ეროვნული ნაკრები ევროპის ჩემპიონატის ფინალშია. კონტინენტის ზამთრის პირველობას, რომელიც არაოლიმპიურ, 18მეტრიან დისტანციაზე ტარდება, ბულგარული პლოვდივი მასპინძლობს, 19 თებე
თბილისის დინამოსა და საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრების მარჯვენაფლანგელი, თორნიკე მორჩილაძე, 74ე წუთზე შეუშვეს მოედანზე ომონიასა კვიპროსი და რიეკას ხორვატია შორის კონფერენსლიგის პლეიოფის პი
მილანო კორტინაში მიმდინარე ზამთრის XXV ოლიმპიურ თამაშებზე გაიმართა ასპარეზობა ფიგურულ მოციგურავეთა შორის თავისუფალ პროგრამაში. აქ ანასტასია გუბანოვას მსაჯებმა 138,22 ქულა დაუწერეს. ორი პროგრამის ჯამშ