ყველა სიახლე ფეხბურთი კალათბურთი რაგბი ჭიდაობა სხვა სახეობები ოქროს ფონდი გაზეთი სასკოლო სპორტი
ესპანური ლა ლიგის XVI ტურის გამოტოვებულ მატჩში, რომელშიც ლევანტე ვილიარეალს მასპინძლობდა, ანგარიში გახსნა გიორგი მიქაუტაძემ. ეს მისი მე8 გოლია პლუს 4 საგოლე პასი მიმდინარე ჩემპიონატში გოლი, რ
მარცხნიდან გიორგი ახალაძე, გიორგი მელიქიძე, დავით ნინიაშვილი, გიორგი ჯავახია, ნიკოლოზ სუთიძე, ლუკა ცირეკიძე საქართველოს ნაკრები შაბათს, 21 თებერვალს, ავჭალის სარაგბო სტადიონზე რაგბი ევროპის ჩე
გალათასარაი 52 იუვენტუსი გოლები 10 გაბრიელ სარა 15, 11 კოოპმეინერსი 16. კალულუს პასით, 12 კოოპმეინერსი 32. მაკკენის პასით, 22 ლანგი 49. ილმაზის პასით, 32 დავინსონ სანჩესი 60. გაბრიელ
მილანო კორტინაში მიმდინარე ზამთრის XXV ოლიმპიურ თამაშებზე ფიგურულ ციგურაობაში ქალებმა იასპარეზეს. საქართველოდან მოკლე პროგრამა ანასტასია გუბანოვამ წარმოადგინა. მას მსაჯებისგან 71,77 ქულა ერგო, რაც მე
ჩემპიონთა ლიგა. პლეიოფი. I მატჩები გალათასარაი 52 იუვენტუსი გოლები 10 გაბრიელ სარა 15, 11 კოოპმეინერსი 16. კალულუს პასით, 12 კოოპმეინერსი 32. მაკკენის პასით, 22 ლანგი 49. ილმაზის პასით
უეფამ დაიწყო დისციპლინარული გამოძიება იმ ეპიზოდთან დაკავშირებით, რომელიც ბენფიკასა და რეალს 01 შორის ჩემპიონთა ლიგის პლეიოფის პირველ მატჩში მოხდა. მიზეზი გახლავთ ვინისიუს ჟუნიორის მიმართ რასი
ტორპედომ კვიპროსული შეკრება დაასრულა. ქუთაისურმა კლუბმა ბოლო მატჩი ადგილობრივ, რანგით მეორე ლიგის მეექვსეადგილოსან აია ნაპასთან გამართა და 31 გაიმარჯვა. გოლები თორნიკე ანთიამ, კომნენ ანდრიჩმა და
საბედნიეროდ, საქართველოში არცთუ იშვიათია საფეხბურთო ოჯახები. მათ შორისაა გია გეგუჩაძის ოჯახიც. ქვეყნის ერთერთი საუკეთესო მწვრთნელის ვაჟმა, გიორგიმ, არჩევანი სწორედ სამწვრთნელო საქმეზე გააკეთა. გთავაზ
ოთხშაბათს ჩემპიონთა ლიგის პლეიოფის დარჩენილი ოთხი მატჩი გაიმართება. ცხოვრებამ მოიტანა, რომ გაჩნდა დიდი ინტერესი ნორვეგიული ბოდო გლიმტის მიმართ, რომელსაც ბოლო წლებში დიდი პროგრესი აქვს, მიმდინარე
დილამ თურქული შეკრება ყირგიზეთის მოქმედ ჩემპიონ ბარსთან ზავით დაასრულა 11. გორელთაგან გოლი შოთა შეყილაძემ გაიტანა. ახალი სეზონისთვის მზადების დასკვნით ნაწილს დილა შინ ჩაატარებს. სამწუხაროდ,
იბერია 1999მა თურქული შეკრება გამარჯვებით დაასრულა. საქართველოს ჩემპიონმა 10 დაამარცხა უზბეკეთის სუპერ ლიგის მეექვსეადგილოსანი ოლმალიქი OKMK, რომლის შემადგენლობაშიც თბილისის დინამოს ყოფილი კ
ერთად ლიგის წილისყრის შემდეგ, რომელმაც მეტოქეებად უნგრეთი, უკრაინა და ჩრდ. ირლანდია გვარგუნა, დაიწყო მსჯელობა იმაზე, თუ როგორ უნდა მოვხვდეთ კიდევ ერთხელ ევროპის ჩემპიონატის ფინალურ ეტაპზე. ცხადია, ე
ბულგარულ პლოვდივში 17 თებერვალს დაიწყო ევროპის ზამთრის ჩემპიონატი მშვილდოსნობაში, რომელიც 18მეტრიან დისტანციაზე იმართება. შეგახსენებთ, რომ ტურნირი ერთდროულად ტარდება უფროსებსა და ახალგაზრდებში, საქარ
თბილისის დინამომ თურქულ შეკრებაზე ბოლო ამხანაგური მატჩი ჩაატარა და ვერც ეს მოიგო. საქართველოს ყველაზე ტიტულოვანმა კლუბმა, წვიმასა და ქარბუქში, 11 ითამაშა საშუალოზე საშუალო ყაზახურ კლუბ ჟეტისუსთან
საქართველოს 20წლამდელთა ნაკრები, რომელიც 2026 წლის მსოფლიოს ახალგაზრდული ჩემპიონატისთვის ემზადება, 22 და 27 თებერვალს მოქმედ ჩემპიონ სამხრეთ აფრიკასთან საქართველოში ორ საწვრთნელ მატჩს გამართავს. 22
ვიქტორ ოსიმენს წარსული გაახსენეს და ნაპოლიდან წასვლის მიზეზებზე ჰკითხეს. ნიგერიელ ფორვარდსა და კლუბს შორის ურთიერთობა გაუარესდა მას შემდეგ, რაც სოციალურ ქსელებში ნაპოლის პრესსამსახურის მიერ გავრცე
დღეს ჩემპიონთა ლიგის პლეიოფის პირველი ოთხი მატჩი გაიმართება. რა თქმა უნდა, ჩვენი ყურადღების ცენტრში მონაკოსა და პარი სენჟერმენის დაპირისპირებაა. ისევე, როგორც შარშან, პსჟსთვის ლიგის ფაზის შემდ
2026 წლის 1722 თებერვალს ბაკურიანი თოვლის ფრენბურთის ეროვნულ ჩემპიონატს მასპინძლობს. ტურნირი საქართველოს ფრენბურთის კალენდარში ერთერთი გამორჩეული სპორტული მოვლენაა და მიზნად ისახავს ქვეყანაში თოვლის
თუ სპორტი გიყვარს და ხატვა შენი ჰობია, მაშინ ეს სიახლე შენთვისაა სასკოლო სპორტული ოლიმპიადა პროექტს სპორტი ნახატებში განახლებული ფორმატით იწყებს. ჩვენი მიზანია, სკოლის მოსწავლეებს მივცეთ საშუალება
ტენერიფეს ვეტერანი ქართველი კალათბურთელი გიორგი შერმადინი ესპანეთის ჩემპიონატის მე10 ტურის საუკეთესო მოთამაშედ აღიარეს. აღნიშნული ტიტული შერმადინმა კარიერაში 26ედ მიიღო, რაც რეკორდია. აღსანიშნავი
საქართველოს ნაკრების აწ უკვე ყოფილმა მწვრთნელმა რიჩარდ კოკერილმა პოპულარულ გამოცემა planetrugbyსთან ქართულ რაგბიზე, მის პერსპექტივაზე ისაუბრა. კოკერილი მსოფლიოს რაგბის ხელმძღვანელებს მიმართავს, საქა
ბათუმის დინამოს ახალმა მფლობელმა და აქციონერებმა თურქულ შეკრებაზე ახალი მენეჯმენტი წარადგინეს. კლუბის გენერალური მენეჯერი ნიკოლოზ ჯღარკავა იქნება თბილისის დინამოსა და დინამო არენის ყოფილი გენე
ზურიკო დავითაშვილმა დუბლი შეასრულა და სწორედ ამ დუბლით მოიპოვა სენტ ეტიენმა უმნიშვნელოვანესი გამარჯვება... გიორგი მიქაუტაძეს არ დაუფასეს ესპანიოლთან ბრწყინვალე თამაში, თუმცა ის მაინც პატიოსნად აკე
საქართველოს ეროვნულ ნაკრებს ერთა ლიგაზე მეტოქეებად უნგრეთის, უკრაინისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის უპირველესი გუნდები ერგო. სანაკრებო თემა ჩვენს ფეხბურთში ყოველთვის აქტუალურია. ინტერვიუ ჩავწერეთ ჩვენს კოლეგ
მილანო კორტინაში მიმდინარე ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე ფიგურულ ციგურაობაში სპორტულმა წყვილებმა თავისუფალი პროგრამით იასპარეზეს. ანასტასია მეტელკინასა და ლუკა ბერულავას ქართულმა დუეტმა მსაჯებისგან 146,
ტაშკენტის გრანდ სლემზე მოასპარეზე საქართველოს ნაკრების შემადგენლობაში 2 ცვლილებაა ვაჟებში ახალგაზრდებს შორის მსოფლიოს ჩემპიონი ლუკა ჯავახიშვილი 90 კგ ორგზის ოლიმპიურმა და მსოფლიოს ჩემპიონმა ლაშა
სამგურალი თურქული შეკრების ბოლოსწინა სპარინგში მოლდოვის სუპერლიგის ლიდერ პეტროკუბს შეხვდა და 11 ითამაშა. წყალტუბოელები შოთა მახარაძის მიერ გაწვრთნილ გუნდთან 01ს აგებდნენ მას მერე, რაც 11მეტრია
ბათუმის დინამომ თურქულ შეკრებაზე ექვსივე ამხანაგური მატჩი წააგო. ამჯერად, აჭარის მთავარი გუნდი უზბეკურ სოგდიანასთან 02 დამარცხდა ბოლო ჩემპიონატის მერვეადგილოსანთან. რა თქმა უნდა, შეგვახსენებენ
...გასული საუკუნის 80იანი წლების თბილისის დინამომ ნამაგანის ნავბახორი საბჭოთა კავშირის თასზე 50 დაამარცხა. მაშინდელი, უკვე გაჭირვებული დინამოსთვის კი ქვედალიგელი უზბეკური კლუბის ძლევა, რა თქმა
gbf.ge საქართველოს ეროვნულ ნაკრებს ახალი ამერიკელი, ნატურალიზებული კალათბურთელი ჰყავს. მარკის რიდი საქართველოს ნაკრების ღირსებას დანიასთან მოახლოებულ მატჩებში 27 თებერვალს და 2 მარტს დაიცავს. ახ