ცნობილმა ესპანურმა გამოცემა მარკამ Marca წერილი მიუძღვნა გიორგი მიქაუტაძეს. საქართველოს ნაკრებისა და ვილიარეალის ფორვარდი შესანიშნავ ფორმაშია. მან ლა ლიგის ბოლო სამ მატჩში გაიტანა და იმედია, ასე
თბილისის ორბის ყოფილი ნახევარმცველი სერგი აბრამიშვილი ბელარუსის ჩემპიონატის უმაღლეს ლიგაში ითამაშებს და მინსკის ისლოჩის ღირსებას დაიცავს. მან ახალ კლუბთან კონტრაქტი უკვე გააფორმა. აბრამიშვილი ორ
სამგურალმა თურქულ შეკრებაზე ბოლო ამხანაგური მატჩი გამართა. გიორგი ონიანის გუნდი ყაზახურ ულიტაუს შეხვდა. წყალტუბოელები ორჯერ აგებდნენ და ორჯერვე გაათანაბრეს 22. სასწაული გოლი გაიტანა სამგურალი
უკვე თამამად შეიძლება ითქვას, რომ ეროვნული ლიგის დებიუტანტი ტყიბულის მეშახტე ხელწამოსაკრავი გუნდი არ იქნება მომავალ სეზონში. ლადო ბურდულის მიერ გაწვრთნილმა გუნდმა 3 ახალი ფეხბურთელი დაიმატა. 25 წლი
ლივერპულის მთავარმა მწვრთნელმა, არნე სლოტმა, მედიასთან გიორგი მამარდაშვილის თაობაზე ილაპარაკა. ბევრი ელოდა, რომ ბრაიტონთან ინგლისის საფეხბურთო ასოციაციის თასის FA Cup მეთექვსმეტედფინალურ შეხვედრ
ხელბურთელთა ევროპის ჩემპიონთა ლიგაში ჯგუფური ტურნირის მე11 ტურის მატჩები გაიმართა. საქართველოს ნაკრების ლიდერის, გიორგი ცხოვრებაძის ზაგრებმა შინ მიიღო ფრანგული პარი სენჟერმენი და 3435 დამარცხდა
სპორტი მხოლოდ შეჯიბრი არ არის. ის თვითგამოხატვის საუკეთესო საშუალებაა. საქართველოს ბავშვთა და სასკოლო სპორტის ეროვნული ფედერაცია სპორტულშემეცნებით პროექტს გოგონა სპორტში რამდენიმე წელია ახორციელებს
საქართველოს მორბეთა ნაკრები რაგბი ევროპის ჩემპიონატის ჯგუფური ტურნირის ბოლო მატჩში შინ ეთამაშება ესპანეთის ეროვნულ გუნდს. ამსტერდამში ნიდერლანდებთან გამარჯვების შემდეგ, ბორჯღალოსნების სამწვრთნელო შ
ბულგარულ პლოვდივში მიმდინარე მშვილდოსანთა ევროპის ზამთრის ჩემპიონატში 18 თებერვალს პირად პირველობაში პლეი ოფის შეხვედრები გაიმართა. ჩვენებიდან ყველაზე კარგად ქალებთა ეროვნული ნაკრების წევრი ციკო ფუტკ
ტორპედომ კვიპროსული შეკრება დაასრულა. ქუთაისურმა კლუბმა ბოლო მატჩი ადგილობრივ, რანგით მეორე ლიგის მეექვსეადგილოსან აია ნაპასთან გამართა და 31 გაიმარჯვა. გოლები თორნიკე ანთიამ, კომნენ ანდრიჩმა და
საბედნიეროდ, საქართველოში არცთუ იშვიათია საფეხბურთო ოჯახები. მათ შორისაა გია გეგუჩაძის ოჯახიც. ქვეყნის ერთერთი საუკეთესო მწვრთნელის ვაჟმა, გიორგიმ, არჩევანი სწორედ სამწვრთნელო საქმეზე გააკეთა. გთავაზ
ოთხშაბათს ჩემპიონთა ლიგის პლეიოფის დარჩენილი ოთხი მატჩი გაიმართება. ცხოვრებამ მოიტანა, რომ გაჩნდა დიდი ინტერესი ნორვეგიული ბოდო გლიმტის მიმართ, რომელსაც ბოლო წლებში დიდი პროგრესი აქვს, მიმდინარე
დილამ თურქული შეკრება ყირგიზეთის მოქმედ ჩემპიონ ბარსთან ზავით დაასრულა 11. გორელთაგან გოლი შოთა შეყილაძემ გაიტანა. ახალი სეზონისთვის მზადების დასკვნით ნაწილს დილა შინ ჩაატარებს. სამწუხაროდ,
იბერია 1999მა თურქული შეკრება გამარჯვებით დაასრულა. საქართველოს ჩემპიონმა 10 დაამარცხა უზბეკეთის სუპერ ლიგის მეექვსეადგილოსანი ოლმალიქი OKMK, რომლის შემადგენლობაშიც თბილისის დინამოს ყოფილი კ
ერთად ლიგის წილისყრის შემდეგ, რომელმაც მეტოქეებად უნგრეთი, უკრაინა და ჩრდ. ირლანდია გვარგუნა, დაიწყო მსჯელობა იმაზე, თუ როგორ უნდა მოვხვდეთ კიდევ ერთხელ ევროპის ჩემპიონატის ფინალურ ეტაპზე. ცხადია, ე
ბულგარულ პლოვდივში 17 თებერვალს დაიწყო ევროპის ზამთრის ჩემპიონატი მშვილდოსნობაში, რომელიც 18მეტრიან დისტანციაზე იმართება. შეგახსენებთ, რომ ტურნირი ერთდროულად ტარდება უფროსებსა და ახალგაზრდებში, საქარ